Nowoczesna stodoła

Dom o nazwie “RH House” znajduje się w okolicy jeziora Puyehue w Regionie de los Lagos na południu Chile.
To miejsce pełne bujnej roślinności i pięknych panoramicznych widoków na wulkany Osorno, Puyehue i Puntiagudo.

Dom stoi na niewielkim wzgórzu, a architekci chcieli podkreślić jego idealną lokalizację, gwarantując mieszkańcom piękne panoramy z wielu miejsc. W tym celu w ścianach wstawiono duże, szklane panele od strony lasu, które stają się ramą dla widocznego w oddali wulkanu Puyehue. W jadalni znalazło się również duże okno, a z okien sypialni widać wulkany Osorno i Puntiagudo.

Głównym wymogiem klienta było zaprojektowanie domu dla licznej rodziny, z szerokimi przestrzeniami i dobrym oświetleniem. Mieszkańcy chcieli mieć możliwość przebywania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ pogoda w tym miejscu bywa bardzo zmienna. Projekt zakłada też drugi etap z trzema dodatkowymi sypialniami i przedłużeniem tarasu.

Dom podzielony jest na dwie części, które krzyżują się ze sobą w kształcie litery „T”. W ten sposób można było pokazać piękne widoki oraz przyrodę we wszystkich ich wymiarach. W jednej z tych części znalazły się wszystkie sypialnie, a w drugiej mieszczą się przestrzenie użytkowe i wspólne.

Do budowy wykorzystano takie materiały, jak tzw. Volcometal (mieszanina żelaza i cynku), przykryte drewnem sosny oregońskiej, którą zabarwiono na biało. Korzystając z tego, co znajdowało się w okolicy, udało się ocalić i ponownie wykorzystać deski modrzewiowe, które wykorzystano na ścianie w salonie, a na ścianach zewnętrznych zastosowano drewno barwione na ciemno – ze względu na jego trwałość i niskie koszty późniejszej konserwacji.

Projekt domu zawiera typowe elementy architektury z południa Chile, czyi przedłużony dach, który tworzy rodzaj okapu, dachy dwuspadowe oraz drewno, jako główny materiał. Całość ma klasyczny, ale bardziej nowoczesny wygląd, zachowując proste linie bryły.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook


Zdjęcia: Jesus LetelierTekst: nowoczesna STODOŁA 
więcej

komentarze

HB Studio Pracownia Projektowa:
Pięknie :)
Izabela Wasilewska:
Bartek Domański
Monika Ostrowska:
Mega ❤️❤️❤️
zobacz ten wpis na FB

komentarze

HB Studio Pracownia Projektowa:
Pięknie :)
Izabela Wasilewska:
Bartek Domański
Monika Ostrowska:
Mega ❤️❤️❤️
zobacz ten wpis na FB