Nowoczesna stodoła

Wioska na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego stała się lokalizacją tego maleńkiego domku postawionego na fundamentach w zeszłym roku.
Domek ma zdecydowanie współczesny, skandynawski charakter – stąd nazwa „Scandinavian Modern”. Ściany zewnętrzne to czarne drewno, które tradycyjnie wybierane jest w Skandynawii, ale w tym przypadku zostało ono nieco uwspółcześnione przez idealnie równoległe elementy złączne ze stali nierdzewnej, które stanowią kontrast dla całej reszty.
Spore zadaszenie osłania wejście i zapewnia cień dużym przeszkleniom po stronie południowej budynku. Zadaszenie frontowe wydaje się być płaskie, ale w rzeczywistości jest tam niewielki spadek, dzięki czemu działa ono jak ukryta rynna dla głównej części dachu.
Powierzchnia wewnętrzna domku to zaledwie 24 m2 i znajduje się tam jedno pomieszczenie wraz z osobną łazienką. Sklepienie sufitu oraz całkowicie przeszklona ściana frontowa sprawiają, że wnętrze wydaje się być jednak zaskakująco przestronne, choć niektórym może brakować pełnej kuchni w miejscu maleńkiego aneksu kuchennego. Jak przystało na skandynawskie wnętrze, nie brakuje tu jasnego drewna, białych ścian i bladoniebieskich akcentów. Oryginalnym pomysłem było natomiast wykorzystanie drewnianych paneli podłogowych na tylnej ścianie budynku.
Sypialnia na strychu wydaje się być na tyle wysoka, by niektórzy mogli tam stanąć, a wyższe osoby mogą przynajmniej cieszyć się ze sporej przestrzeni nad głową, kiedy siedzą na łóżku.
Ten maleńki domek jest obecnie wystawiony na sprzedaż za cenę 485 tysięcy koron duńskich, czyli około 74 tysiące dolarów.
 
Tekst: nowoczesna STODOŁA

  

Zapisz
więcej