Nowoczesna stodoła

Ten imponujący projekt nowoczesnej STODOŁY, zrobiony na bazie starego budynku, przesłało nam belgijskie biuro architektoniczne, Buro II.
BURO II/BURO Interior, zajmujące się projektowaniem budynków i projektowaniem wnętrz, prowadzi Hendrik Vermoortel wraz z Ritą Huys. To właśnie im zlecono przemianę starego budynku gospodarczego, który znajduje się na wzgórzach w zachodnio-środkowym regionie Flandrii.

Centralną zasadą tego rodzaju transformacji w przypadku BURO II/BURO Interior jest relacja zachodząca między budynkiem i przestrzenią zewnętrzną, oraz połączenie nowych funkcji z otaczającą przyrodą. Klient zdecydowanie oczekiwał, by w jednym projekcie połączono tradycję, innowację i szacunek dla krajobrazu. Struktura tego miejsca oraz analiza budynków wiejskich w rejonie Flandrii oddziaływały silnie na cały proces projektowy i miały mocny wpływ na ostateczny efekt tych prac.

Kluczową kwestią w tym procesie był fakt, że krajobraz nosi ślady oryginalnych budynków gospodarczych, które istniały tutaj w przeszłości i jest nacechowany tutejszą tradycją. Z tego względu szacunek dla tradycji stworzył potrzebę zachowania ciągłości, odzwierciedlając się w poszukiwaniu nowych funkcji dla budynków istniejących w różnych sceneriach. Ten projekt to efekt przestrzennego i architektonicznego poszukiwania metod, które stworzą nowe perspektywy w relacjach zachodzących między krajobrazem i architekturą.

Loaklizacja: Flandria
Tekst: nowoczesna STODOŁA
 
więcej