Nowoczesna stodoła

Ta pięknie odnowiona rezydencja znajduje się w zielonych okolicach angielskiego hrabstwa West Yorkshire.
 Budynek został poważnie przekonfigurowany i odnowiony, aby pasował do współczesnego stylu życia właścicieli, którzy niedługo przejdą na emeryturę. Para zdecydowała się na mniejszy dom, ponieważ ma już dorosłe dzieci i nie potrzebuje tak dużej przestrzeni.  Dzięki współpracy z firmą PARKdesigned Architects, udało im się zamienić zabytkową nieruchomość w nowoczesny i wygodny dom.

Architekci zachowali istniejącą tu konstrukcję stodoły, otwierając ją, ale utrzymując tradycyjny charakter budynku rolniczego. Co więcej, dołożyli dodatkową przestrzeń otwartą, która zmaksymalizowała powierzchnię przeszkleń i zapewniła właścicielom spektakularne widoki na okolice West Yorkshire.

Patrząc na nowy dom od strony ogrodu, budynek od razu przyciąga wzrok. Dom wydaje się być przepięknym pomnikiem architektury, który idealnie dopasowuje się do tutejszego krajobrazu, podkreślając swą historię i dziedzictwo tego miejsca.

Cała stodoła odzyskała swą dawną świetność, a nawet więcej. Nowe, przeszklone ściany sprawiają, że budynek nabiera bardziej nowoczesnego charakteru i świetnie współgra z oczekiwaniami XXI wieku. Patrząc na dom z zewnątrz, jego śmiałą i wyraźną obecność podkreśla jeszcze prostota otoczenia i ogromna przestrzeń trawnika. Wchodząc do nowego domu również trudno nie zwrócić uwagi na ogromną, szklaną ścianę, która ciągnie się od podłogi, aż po sufit. Sprawia ona, ze wnętrze jest idealnie doświetlone i bardziej luksusowe. Przesuwne drzwi pozwalają nie tylko wyjść na taras, ale otwierają też wnętrze na otoczenie zewnętrzne, wprowadzając do projektu więcej elegancji.

Przeszklenia są jednym z kluczowych elementów renowacji tej stodoły – dzięki nim nowe przestrzenie są otwarte i lekkie, a także hojnie doświetlone naturalnym światłem. Choć wnętrze jest otwarte i ogromne, architektom udało się zaprojektować je tak, by stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę.

W domu wykorzystano sporo rustykalnego drewna, które nie tylko pasuje do zabytkowego charakteru tego miejsca, ale zmiękcza i ociepla przestrzeń, tworząc wnętrze, które wydaje się być serdeczne i wygodne. Odpowiednio dobrane meble również podkreślają „domową” i przytulną atmosferę tego miejsca. We wnętrzu nie brakuje jednak nowoczesnych elementów. Jednym z nich jest oświetlenie, które ukryte jest w suficie i wykorzystuje technologię ledową. Zewnętrzny taras to idealne miejsce do relaksu i zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt i zdjęcia: PARKdesigned ArchitectsTekst: nowoczesna STODOŁA 
więcej