Nowoczesna stodoła

Ten mały budynek służy jako studio rzeźby.
Wydaje się więc, że architekci stworzyli właściwą formę, nadając mu abstrakcyjny kształt, który sam w sobie przypomina już rzeźbę z zygzakowatym dachem. Elewacja z galwanizowanej stali przechodzi z jednej ściany na dach, gdzie układa się w dwa asymetryczne elementy szczytowe. I choć budynek o nazwie „Polygon Studio” nie został zaprojektowany jako całoroczny dom, mógłby z powodzeniem służyć jako uroczy, mały domek.

Właściciele – poza tym, że chcieli mieć miejsce do rzeźbienia – poprosili też architektów z firmy Jeffery S. Poss Architect i studia WORKUS, by znalazło się tam miejsce do przenocowania gości. Architekci zaprojektowali więc trzy połączone ze sobą przestrzenie: dwupiętrową przestrzeń do pracy, strych dla gości oraz przestrzeń użytkową. Strych i podwójnej wysokości studio znajdują się po dwóch stronach domu z dachem szczytowym, a opadający pośrodku nisko dach pomaga zdefiniować różne funkcje tych przestrzeni. Parter ma powierzchnię 38 m2, a poddasze blisko połowę z tego.

Polygon Studio stoi na szczycie działki o dużym nachyleniu w okolicy jeziora George w górach Adirondack w stanie Nowy Jork. Duże, szklane drzwi na dwóch poziomach zwrócone są w stronę jeziora i pozwalają dostrzec między drzewami taflę wody. Drzwi na poziomie poddasza otwierają się na balkon.

Podłoga w studiu została wykonana z trwałego betonu. Ściany są białe, aby odbijały światło, a sufity i poddasze obite są drewnem cedrowym, które tworzy w tym wnętrzu ciepłą atmosferę. Te same deski cedrowe zostały wykorzystane także na zewnętrznych ścianach szczytowych. Najniższa część dachu tworzy duże zadaszenie nad drzwiami wejściowymi.

Podziwiaj naszą galerię nowoczesnych STODÓŁ na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook
 
Tekst: nowoczesna STODOŁA
więcej

komentarze

Wojciech Ceglarek:
W podobnym stylu widziałem budynek muzeum na wyspie San Miguel, Azory. Robi wrażenie.
zobacz ten wpis na FB

komentarze

Wojciech Ceglarek:
W podobnym stylu widziałem budynek muzeum na wyspie San Miguel, Azory. Robi wrażenie.
zobacz ten wpis na FB