Nowoczesna stodoła

Vermont modern BARN to nowoczesna STODOŁA, stworzona przez firmę Joan Heaton Architects w Weybridge w amerykańskim stanie Vermont.

To niewielki, prosty dom, do którego każdy chętnie uciekłby na weekend. Projekt idealnie wykorzystuje swą lokalizację, południową ekspozycję oraz widoki od strony zachodniej.

Dawna forma STODOŁY została tu unowocześniona poprzez zastosowanie na etapie konstrukcji systemu stalowych belek, dzięki którym można było wprowadzić do projektu duże przeszklenia i drzwi. Ogromne, przesuwne wrota znikają  po otwarciu w ścianie, a w wejściu gości i domowników witają oryginalne drzwi skrzydłowe. Wnętrzu również nie brakuje charakteru i oryginalności nowoczesnej stodoły, czego dowodem są ukryte w ścianie, za przesuwnymi drewnianymi drzwiami, cztery piętrowe łóżka dla dodatkowych gości.
W projekcie wnętrza widać niezwykle bliską współpracę architektów z inwestorami. Jak wspomina właścicielka domu, Joan Heaton wprowadziła do tego projektu swą „kreatywność, jakość i osobowość”.

– „Zachęcała mnie do udziału w całym procesie, słuchała na każdym etapie, wciąż pomagając mi zobaczyć to, czego sama nie dostrzegałam. Budowa tego domu była dla mnie jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie w życiu zrobiłam, a nie mogłabym tego zrobić bez niej!” – podsumowuje właścicielka.

Lokalizacja: Vermont, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA
więcej