Nowoczesna stodoła

Villa Korsmo to oryginalny dom jednorodzinny, który zaprojektowany został dla norweskiej pary mieszkającej w Nesodden w pobliżu Oslo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc in massa neque. Nulla facilisi. Vivamus vitae feugiat leo. In interdum dolor a molestie condimentum. Mauris laoreet neque neque, vel malesuada lectus porta at. Morbi eu finibus ligula. Nulla purus nunc, dapibus at vehicula id, luctus eu nulla.
Budynek znajduje się na pięknej działce, która jest pełna typowej dla okolicy roślinności, przeplatanej drzewami iglastymi i nierównym terenem.

Głównym założeniem projektu było stworzenie domu, który połączy dwie strony działki, podzielonej naturalną różnicą wysokości podłoża. Sama działka jest wąska, ale ciągnie się w kierunkach wschodnim i zachodnim. Architekci dostosowali swój projekt do naturalnego kształtu zbocza i stworzyli dom, który naśladuje nierówności terenu, „owijając się” wokół szczytu wzgórza.

Dwie ściany szczytowe mają półotwarte przestrzenie, które zwrócone są w kierunku południowo-wschodnim i południowo-zachodnim. Przez przeszklone ściany wpada do wnętrza sporo naturalnego światła, najpierw przez dwupoziomową przestrzeń i dalej do kolejnych pomieszczeń.

Od zachodu górna część domu jest wysunięta, tworząc osłonięte wejście do garażu, który znajduje się na najniższym poziomie. Od strony wschodniej, gdzie znajduje się salon i kuchnia, warunki słoneczne są lepsze i stąd można podziwiać piękne widoki najbliższej okolicy.

Dom ma spadzisty dach, nachylony pod kątem 60 stopni, z niskimi nawisami. Na poddaszu powstało dodatkowe, prawie niezależne piętro, na którym mieści się sypialnia, łazienka, salon oraz miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Ściany zewnętrze oraz dach obite są jednym rodzajem impregnowanej deski sosnowej, która tworzy ciemną elewację, kontrastującą z jasnym wnętrzem.

Podziwiaj naszą galerię nowoczesnych STODÓŁ na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook
 
Tekst: nowoczesna STODOŁA
więcej

komentarze

Active Sport Norway:
Nam się podoba 😍😍😍
Sławomir Kotlicki:
Ma w wyglądzie coś ostrego i północnego, jakoś tak pasuje do lasów i fordów
Weronika Siuda:
Richard Middleton
Marek Kliszcz:
Super
zobacz ten wpis na FB

komentarze

Active Sport Norway:
Nam się podoba 😍😍😍
Sławomir Kotlicki:
Ma w wyglądzie coś ostrego i północnego, jakoś tak pasuje do lasów i fordów
Weronika Siuda:
Richard Middleton
Marek Kliszcz:
Super
zobacz ten wpis na FB