VolgaDacha House

Dom VolgaDacha znajduje się w sielankowej scenerii rosyjskiej wioski, leżącej w górnej części rzeki Wołga. Z okien domu widać XVII-wieczny budynek kościoła ortodoksyjnego i brzeg rzeki. Przed budową działka o powierzchni 3000 m2 porośnięta była chwastami sięgającymi 3 metrów.

Rodzina z dwójką dzieci marzyła o domu, który stanie się dla nich miejscem ucieczki od codziennego zgiełku na przedmieściach Moskwy. Dom, w którym spędza się sporo czasu, zwykle z czasem staje się zagracony, więc pomysł na VolgaDacha był taki, by stworzyć przestrzeń czystą i minimalną – prawie surową.

Na parterze znajduje się salon oraz otwarta kuchnia, a na piętrze sypialnie dzieci oraz osobna sypialnia rodziców. Łazienka ma szklane drzwi, które prowadzą na taras z zewnętrznym prysznicem. Duży taras wykonany z drewna syberyjskiego modrzewia oraz samo otoczenie domu to idealne miejsce do odpoczynku z dobrą książką w ręce lub iPadem. Szklane przesuwne drzwi, które sięgają od podłogi aż po sufit, są osłaniane drewnianymi żaluzjami, kiedy właściciele wyjeżdżają. Dzięki dobremu ociepleniu, dom ogrzewany jest podłogowo, a w ostre zimowe wieczory można jeszcze zapalić w małym piecyku opalanym drewnem. Latem z kolei betonowe podłogi utrzymują we wnętrzu niższą temperaturę.

Podwórze wokół domu oraz pobliskiej szopy zostało wypoziomowane piaskiem, a następnie przykryte geosyntetykiem oraz grubą warstwą żwiru, by stworzyć otoczenie, które nie wymaga sporo pracy.

Lokalizacja: Rosja

Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

 

 

Czytaj więcej

Zobacz podobne