Nowoczesna stodoła

nowoczesna STODOŁA znajduje się u podnóża Babiej Góry w malowniczej miejscowości Zawoja.
Budynek letniskowy całoroczny, który zgodnie z obowiązującymi przepisami może powstać w oparciu o zgłoszenie, ponieważ posiada powierzchnię zabudowy nie większa niż 35 m2.
Podczas projektowania domu najważniejszym było dopasowanie go do działki i widoków, w szczególności do widoku na najwyższy szczyt pasma Babiogórskiego tj. Diablak. (1725 m.n.p.m). Oś budynku przebiegająca przez kalenicę trafia dokładnie w kierunku w/wym szczytu. Tego typu zabieg pozwala idealnie "wykadrować" widok z wnętrza domu.
Architekci zaproponowali dwa warianty kolorystyczne elewacji budynku, w jednym z nich budynek będzie idealnie wpisany w karajobraz porą zimową, biały niczym bryła lodu, w drugim wariancie wpisuje się w krajobraz doskonale podczas letnich wypadów poza miasto.
Deska elewacyjna została zaprojektowana w tradycyjnej japońskiej technologii Shou Sugi Ban, dzięki temu w sposób najbardziej naturalny jesteśmy w stanie zapewnić trwałość drewna, oraz jego oryginalny wygląd na wiele lat, nie wykorzystując drogich i często szkodliwych dla środowiska impregnatów i lakierów.
Całość kompozycji dopełnia wiata i taras widokowy, który będzie idealnym miejscem do wypoczynku podczas wakacyjnych wyjazdów zarówno w lato jak i w zimę.
 
Lokalizacja: Zawoja
Tekst: arch. Jan Machoń
Projekt: arch. Tomasz Machoń , arch. Jan Machoń
więcej

architekci

komentarze

zobacz ten wpis na FB