Trzcinowy budulec Outside-in’

O realizacji

Typologia Outside-in’

Projekt Outside-in’ opiera się na tradycyjnej, holenderskiej typologii „długiego domu”, która od wieków obecna w jest krajobrazie prowincji Zelandia. Wystarczy jednak przyjrzeć się nieco bliżej, by dostrzec, że charakter tego domu jest w rzeczywistości daleki od tradycyjnego. Współczesny wygląd zawdzięcza on specyficznemu zastosowaniu i połączeniu określonych materiałów.

Trzcinowy budulec

W elewacji materiał dominujący stanowi trzcina. Wykorzystano ją nie tylko do pokrycia dachu, ale też części ścian zewnętrznych. To właśnie trzcinowy budulec, który tak łatwo można przekształcić z żywej rośliny w materiał budowlany, nadaje całości wiejski charakter i doskonale współgra z naturalnym otoczeniem.

Długa ściana domu Outside-in’, która znajduje się od strony ulicy, jest w większości zamknięta, dzięki czemu wnętrze zachowuje bardziej prywatny charakter, otwierając się z kolei na ogród i sielskie otoczenie. Architekci zadbali o to, by piękny ogród stał się częścią wnętrza, wstawiając z tej strony duże tafle szkła. Po ich otwarciu nowoczesne pomieszczenia płynnie przechodzą w zieleń, zapewniając mieszkańcom namacalne doświadczanie otaczającej ich podmiejskiej przyrody.

Lokalizacja: Goes, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA