AL PINUS HOUSE

SRCA

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dom AL PINUS HOUSE to nowoczesna i funkcjonalna rezydencja, zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu potrzeb młodej rodziny. Położony na płaskiej działce otoczonej sosnami i brzozami, obiekt oferuje doskonałe warunki do relaksu i rekreacji na świeżym powietrzu. Nietypowy układ domu, oparty na dwóch przenikających się prostokątach, nadaje mu unikalny i oryginalny charakter. Dominującym elementem bryły jest dwuspadowy dach, którego formę eksponuje elewacja południowa. Kuchnia oraz część dzienna związane tarasem,, zlokalizowane są strony południowo-zachodniej, co umożliwia korzystanie z naturalnego światła słonecznego przez większość dnia, stając się idealnym miejscem do wypoczynku wewnątrz i na zewnątrz.

W projekcie zastosowano blachę na rąbek w ziemistym odcieniu, która harmonijnie wpisuje się w naturalne otoczenie i podkreśla piękno przyrody. Materiał ten użyto zarówno na dachu, jak i na elewacji, nadając domowi nowoczesny wygląd. Wnętrze domu cechuje przestronność i jasność, dzięki dużym oknom umożliwiającym swobodny przepływ światła naturalnego. Dom składa się z otwartej kuchni połączonej z salonem oraz trzech sypialni, zapewniając przestrzeń dla każdego członka rodziny. Dodatkowe udogodnienia obejmują kilka łazienek, pomieszczenia techniczne oraz wbudowany garaż. Wszystkie pomieszczenia odpowiednio wpisują się wysokościowo w bryłę budynku dając części dziennej przewyższenie komunikujące ją przestrzennie z sypialnianym piętrem, a garażowi dodatkową przestrzeń na magazynowanie.

AL PINUS HOUSE to projekt uszyty na miarę dla rodziny, która poszukuje funkcjonalnego i stylowego domu w otoczeniu zieleni, nieopodal Konina. Projekt ten łączy oryginalność architektury z komfortem mieszkania, tworząc harmonijne środowisko dla rodzinnego życia. Więcej projektów od SRCA możecie znaleźć w zakładce pracowni na łamach nowoczesnej STODOŁY. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych architektów – Instagrama oraz Facebooka.

Architekt – Artur Baranowski
współpraca projektowa – Monika Malinowska, Kamil Skibicki, Ewa Starzyńska
konstrukcja – Patryk Serkowski
lokalizacja – Konin
data – projekt 2022, budowa 2023

Partner

SRCA