Apartament Sielanka w sercu Beskidu Małego

Wood of Fire

O inspiracji

Apartament Sielanka to malowniczy domek zlokalizowany w Beskidzie Małym na polanie w Międzybrodziu Bialskim u podnóża szczytu Hrobacza Łąka. Wokół roztacza się przepiękna panorama na Beskid Mały, Żywiecki i Śląski, a z tarasu można podziwiać widoki na góry, paralotnie i żaglówki pływające po znajdującym się w dolinie Jeziorze Międzybrodzkim.

Do dyspozycji gości w klimatyzowanym apartamencie są trzy sypialnie, dwie łazienki oraz przestronny salon z aneksem kuchennym. Taras oraz balkon pozwalają nie tylko na podziwianie bajecznych widoków i panoramy Beskidów, ale są również idealnym miejscem na poranną kawę, popołudniowy relaks oraz spędzanie długich wieczorów w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Na terenie ogrodu wokół domu wygospodarowano również miejsce na ognisko oraz wygodny parking dla zmotoryzowanych.Do wykonania elewacji Apartamentu Sielanka użyto desek od polskiego producenta opalanego drewna Wood of Fire. Zastosowany tutaj wariant MAZURIA 1, to modrzewiowa deska opalana metodą Shou Sugi Ban, następnie dwukrotnie szczotkowana oraz impregnowana. Powstaje dzięki temu charakterystyczna struktura drewna z widocznym usłojeniem i unikatowym dla każdej deski układem sęków. Ciepły odcień brązu desek z serii MAZURIA świetnie kontrastuje z czernią, przez co często łączony jest z elementami właśnie w tym kolorze. W przypadku tego projektu Apartamentu Sielanka, inwestorzy zdecydowali się na pokrycie części elewacji czarną blachą. Połączenie dwóch różnych materiałów, jak i dwóch różnych kolorów na elewacji budynku dało ciekawy i niebanalny efekt końcowy.

Położenie Apartamentu Sielanka w niedalekiej odległości od Wisły, Żywca, Ustronia i Góry Żar sprawia, że niezależnie od pory roku gościom nie grozi nuda. W okolicy można popływać, polatać i powędrować górskimi szlakami. Warto również zabrać rower i narty, gdyż w pobliżu Apartamentu znajdują się liczne trasy rowerowe, stoki narciarskie.

Jak mówią sami właściciele, jest tu wszystko czego człowiekowi potrzeba do szczęścia. Góry dające cień, ogrom nieba nad głową, chłodne wody jezior i plątaninę szlaków prowadzących w najpiękniejsze miejsca w Polsce.

Próbki desek elewacyjnych Wood of Fire, można zamówić tutaj.

Do wynajęcia

Apartament Sielanka