Armida grecką boginią

Do wynajęcia
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Armida stanowi STODOŁOWĄ posiadłość tuż nad brzegiem morza Jońskiego. Struktura tego domu z jedną sypialnią sięga 1743 roku i jest świętem czasu, łączącym tradycyjny kefaloński design ze współczesną architekturą. Zachowuje wiele ze swojej oryginalnej architektury, ale zaprasza do wejścia przez uderzająco nowoczesny szklany foyer.

Wejdź przez oszklony foyer, a po lewej stronie znajdziesz salon i jadalnię, po prawej kuchnię. Armida posiada jedną dwuosobową sypialnię z łazienką i kabiną prysznicową. Na zewnątrz wokół basenu znajduje się taras otoczony ogrodem skalnym.

Armida stanowi 1/5 rodziny STODÓŁ z kolekcji willi celebrujących upływ czasu. Jest własnością pary, która w 2000 roku przeniosła swoją rodzinę na spokojną grecką wyspę Kefalonia. Jest to jednohektarowa działka na klifie z widokiem na Morze Jońskie i rzut kamieniem od wody, na której znajduje się pięć różnych mieszkań. Niektóre były ruinami budynków z XVIII wieku, inne są nowe, ale wszystkie są teraz stylowymi kryjówkami, które łączą tradycyjny charakter z nowoczesnym designem.

Każda struktura eksponuje i celebruje upływ czasu, ale zostały również zaktualizowane o nowoczesne odpusty i sztukę z całego świata. „Chcieliśmy zrobić coś, w czym sam czas jest wielkim artystą” – mówią właściciele. „I tu czas staje się sztuką”. Nazywają te domy kolekcją sztuki, a my uwielbiamy ten pomysł. Każdy wyróżnia się inną strukturą, innym motywem i różnymi elementami wystroju. To intrygująca mieszanka starego i nowego, globalnego i osobistego, prostego i nieco dekadenckiego. Wszystko to na wyspie z niesamowitymi krajobrazami, kolorowymi portami i wioskami, pięknymi plażami i fascynującą historią.

Więcej STODÓŁ do wynajęcia znajdziesz tutaj!

Lokalizacja: Fiscardo, Grecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt