Belgijska atmosfera w Kalifornii

Amber Interiors Jess Isaac Photography
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Kiedy projektantka Amber Lewis zobaczyła tę posiadłość w Los Angeles, z jej zielonym krajobrazem, wiedziała, że to idealne miejsce, by ożywić jej wizję. Ta wizja? Stworzenie belgijskiego domu wiejskiego wypełnionego naturalnym światłem dla jej rodziny. Biorąc pod uwagę głębokie zamiłowanie jej rodziny do przebywania na świeżym powietrzu, Lewis wiedziała, że dostęp do wielu widoków w całym domu będzie miał kluczowe znaczenie. I właśnie to osiągnęła.

Serce domu

Mieszane materiały na zewnątrz domu nadają ton uspokajającego i eklektycznego doświadczenia. Wewnątrz salon jest sercem domu. To tutaj Lewis, jej mąż i córka tulą się na kanapie po pracowitych dniach. W tym pomieszczeniu naturalne światło wpada przez okna z wąską ramą i drzwi wieloprzesuwne. Widoki zapewniają całoroczną kalifornijską zieleń. Lewis głęboko ceni to, że może zasadniczo otworzyć całą ścianę swojego domu, aby zatrzeć granicę między wnętrzem a zewnętrzem.

Wiejska atmosfera

Kolejną cenioną przestrzenią jest świetlisty korytarz prowadzący z salonu do sypialni. Dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu korytarz promieniuje światłem i ciepłem. Same sypialnie oferują większą ekspozycję na zalety naturalnego światła. Okna i drzwi również tutaj przyczyniają się do łatwego mieszania wnętrza i zewnętrza. Wprowadzenie bardziej kojących kolorów ziemi i wazonów ze świeżymi lub suszonymi kwiatami to akcenty, które stanowią ukłon w stronę projektu wiejskiego domu. Tymczasem łazienka przypomina atmosferę wiejskiego domu z odsłoniętymi belkami stropowymi, łagodniejszymi odcieniami ziemi i oknami skrzydłowymi, które otwierają się, wpuszczając delikatny powiew wiatru.

Kuchnia i otaczający ją kącik jadalny są prawdziwym hołdem dla belgijskiego domu wiejskiego. Z wyrafinowaną mieszanką kamiennych paneli i metalowych elementów. Eleganckie okna obramowują zieleń poza domem i sugerują wiejską atmosferę pośród rolnictwa. Nawet jeśli sam dom nie jest położony na wsi. Wrażenie, jakie daje widok i przestrzeń wnętrza, daje wrażenie nieograniczonej przestrzeni i możliwości. Jak mówi Lewis: „Właściwe okna zmieniają wszystko”.

Przede wszystkim światło

„Naturalne światło jest dla mnie absolutną koniecznością” — mówi Lewis. „Jest to niezbędne dla mojego dobrego samopoczucia. W rzeczywistości jest to jedna z głównych rzeczy, które biorę pod uwagę przy projektowaniu domu. Zwracam szczególną uwagę na to, gdzie wschodzi i zachodzi słońce, jak światło porusza się w ciągu dnia i projektuję wokół tego. Okna i drzwi muszą znajdować się we wszystkich właściwych miejscach”. Z równą miłością do wnętrza swojego domu i otaczającego go otoczenia, Lewis odnajduje równowagę w podziwianiu widoków, świeżym powietrzu i dużej ilości naturalnego światła w swoim domu.

Lokalizacja: Los Angeles, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA