Berkshire Farmhouse

Partnerzy

O inspiracji

Michael Waters z firmy LDa Architecture & Interiors, zainspirowany widokami i tradycyjnymi budynkami z farm w Nowej Anglii, stworzył perfekcyjną równowagę pomiędzy sprawdzoną przez lata tradycją a wyszukanymi, wyrazistymi liniami.Dom o nazwie “Berkshire Farmhouse” to jednorodzinna rezydencja w stanie Nowy Jork. Na działce znajduje się dom inspirowany tradycjami wiejskimi, budynek o charakterze stodoły z drewnianą konstrukcją oraz szklarnia, która sąsiaduje z zamkniętą częścią ogrodu i otoczona jest przez piękny sad.

Głównym celem projektu było stworzenie domu, który będzie idealnie współistniał z wiejskim, rolniczym krajobrazem i będzie tworzył silną więź z całą działką.

„W tym projekcie nie chodziło tylko o to, by stworzyć piękną architekturę, ale też by sprawić, byśmy lepiej rozumieli charakter tego miejsca i jego kontekst. Dom wydaje się być całkowicie zakorzeniony w tym miejscu i przesuwa modę na dalsze miejsce. Nie tylko odwołuje się do lokalnych tradycji, ale je też podkreśla” – wyjaśnia Waters.

Projekt obejmował przebudowę i powiększenie istniejącej w tym miejscu kolonialnej rezydencji, która zyskała nowoczesne przybudówki trzech stronach. Pomimo istotnych ingerencji, powstał budynek idealnie zrównoważony.

Inspiracją projektu była sama działka na wzgórzu, piękne widoki, istniejąca tu rezydencja w stylu kolonialnym oraz tradycyjne formy architektury rolniczej z Nowej Anglii. Budynek miał być nowoczesną interpretacją klasycznych form. Salon i aneks kuchenny połączone są na dużej, dwupiętrowej powierzchni. Duże okna po trzech stronach pomieszczenia zarówno na pierwszym, jak i drugim poziomie, odsłaniają panoramiczne widoki i zalewają całą przestrzeń naturalnym światłem.

Lokalziacja: Nowa Anglia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA