Biało-czarna prostota

Hurley Architects
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Położony na spokojnych wzgórzach Pukekohe, Biały Dom jest dumny z otaczającego go środowiska. Otynkowana cegła, świeżo pomalowana na świeżą biel i cedrowe deski elewacyjne nawiązują do okolicznych lasów i pofałdowanych wybiegów. Mocna liniowa geometria pokrycia dachowego naśladuje wzgórza i tworzy idylliczny wiejski klimat z niepowtarzalnym poczuciem przestronności.

Powitana w przestrzeni wejściowej ciągłość materiałów pomaga przenieść paletę na zewnątrz, do wewnątrz. Z ciepłymi odcieniami podłogi cedrowej w jodełkę oraz otynkowanych cegieł. Czyste linie w kuchni ukrywają spiżarnię i przyciągają wzrok do salonu. Tam imponująca objętość skośnego sufitu natychmiast tworzy proporcjonalne wrażenie przestronnej przestrzeni.

W głównych przestrzeniach mieszkalnych kratownice nożycowe są wyraziste i szczegółowe ze specjalnie wykonanymi detalami łączników. Przytulny kominek do leżenia wzdłuż zachodniej ściany dodaje im wiejskiego uroku. Tutaj strona północno-zachodnia zapewnia widoki na okolicę i zapewnia obfite naturalne światło dzienne przez cały rok. Z uwzględnieniem silnego letniego słońca dzięki atrakcyjnym aluminiowym żaluzjom zintegrowanym z linią dachu.

Przestrzenie publiczne i prywatne można łatwo podzielić za pomocą dużego cedrowego suwaka. Definiuje on dodatkowo połączenie prostych i solidnych materiałów po stronie publicznej oraz miękkich powierzchni i cieplejszych tonów w prywatnych sypialniach. Główna sypialnia sąsiadująca z częścią dzienną wykorzystuje ogrzewanie i prywatność w tym domu. Wyposażono ją w dużą łazienkę, korzystnie wykorzystując tył nieruchomości, aby otworzyć przestrzeń dużymi przeszkleniami w kierunku sąsiedniego lasu.

Biały Dom pozostaje ukochanym domem swoich właścicieli, którzy opisują go jako skromny, podobnie jak ich właściciele. Częścią każdego projektu domu Hurley Architects jest naturalność i odpowiednia odpowiedź na topografię terenu. W tym przypadku zespół projektowy jest szczególnie zadowolony z rezultatu.

Lokalizacja: Pukekohe, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA