Bigfork

Kylee Shintaffer Fullerton Architects Eric Piasecki Photography
Partnerzy

O inspiracji

Kiedy dom jest projektowany dla więcej niż jednej osoby, z pewnością pojawią się różnice zdań. Małżeństwu z San Antonio łatwo było uzgodnić lokalizację. Bigfork w stanie Montana, ulubione miejsce na wakacje dla nich i czwórki ich dzieci. Nie mogli jednak dojść do porozumienia w sprawie estetyki. „Jedna osoba chciał abardziej białego wiejskiego domu, a druga leśnego schronienia” – mówi projektantka z Seattle, Kylee Shintaffer. Na szczęście dla nich Shintaffer potrafiła połączyć te style.

Lokalna firma Shintaffer, wraz z Fullerton Architects, zbudowała projekt od podstaw wzdłuż ujścia rzeki u wybrzeży jeziora Flathead. Tworząc płynną narrację z krajobrazem, zespół projektowy włączył do domu naturalne elementy, między innymi odzyskane drewno na sufit. Elementy te zaspokajały potrzeby rustykalnego odosobnienia. Jeśli chodzi o biały dom wiejski, Shintaffer rozjaśniła wnętrza, wybielając drewniane ściany i dodając kontrastujące detale. „Zabarwiliśmy drewniane okno na ciemny kolor, aby nadać mu świeżość i graficzny wyraz na tle jaśniejszych drewnianych ścian” – wyjaśnia. Centralnym elementem otwartej części dziennej o podwójnej wysokości jest kolejny element łączący dom wiejski z rustykalnym: wysoki komin z białego gipsu.

Aby połączyć nowoczesny dom wiejski z drewnianym schronieniem, Shintaffer zdecydowała się na połączenie mebli nowych i tych z połowy XX wieku. „Elementy w stylu vintage charakteryzują się piękną jakością rękodzieła i patyną, które pomagają im zakotwiczyć się w rustykalnych elementach budynku” – mówi. Para właścicieli zgadza się, że całość łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów.

Lokalizacja: Bigfork, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA