Blackwood Norfolk

SHOOTFACTORY
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

STODOŁĘ Blackwood pokrytą zwęglonym drewnem, wzniesiono na prywatnym terenie wśród lasów i wrzosowisk National Trust, niedaleko plaży na północnym wybrzeżu Norfolk. Do nieruchomości wchodzi się na parterze przez przeszklone drzwi wejściowe wprost do holu wyłożonego dębem z dużą szafą do przechowywania, a następnie przez łukowe wejście do kuchni.

Kuchnia wyposażona jest w szafki z litego drewna bukowego zaprojektowane przez Sebastiana Coxa dla Devol z głęboko postarzanym miedzianym zlewem i patynowanymi mosiężnymi kranami. Kuchnia przechodzi w duży, otwarty salon/jadalnię, z wbudowanymi, otynkowanymi siedzeniami w jednym rogu. W salonie znajduje się duży, nowoczesny piec opalany drewnem i duże przesuwane drzwi prowadzące na taras i las za nim. Duży leśny ogród składa się z zadaszonego obszaru na całej długości budynku z jadalnią i swobodną częścią wypoczynkową, trawnika, okrągłego, zagłębionego miejsca na ognisko z miejscami do siedzenia i obsadzonych roślinami granicami.

Na piętrze STOODŁY Blackwood znajduje się przestronna, wypełniona światłem główna sypialnia, wyposażona w łóżko Superking i garderobę/łazienkę z kabiną prysznicową oraz wykonaną na zamówienie toaletką. Druga sypialnia na piętrze posiada łazienkę z kabiną prysznicową. Trzecia sypialnia na parterze to pokój typu Superking i znajduje się obok trzeciej łazienki z wolnostojącą wanną.

Na całym parterze ciągnie się posadzka wykonana z jasnego mikrocementu, na schodach i na pierwszym piętrze podłogę zdobi dąb. Wszystkie łazienki mają podłogi i ściany z mikrocementu oraz szafki podumywalkowe z mikrocementu i drewna dębowego lub betonowe umywalki montowane na ścianie.

Lokalizacja: Norfolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA