Blythburgh Road

The Modern House
Partnerzy

O inspiracji

Ten niedawno odnowiony i rozbudowany dom z czterema sypialniami położony jest w Suffolk, zaledwie dwie mile od wybrzeża. Z zewnątrz proste sylwetki przypominające STODOŁĘ nawiązują do sąsiedniego wiejskiego języka. Nowoczesne wnętrza są skąpane w urzekającym świetle z dużych przeszkleń.

Prosta bryła

Dom posiada duży parking na ulicy, a także ogród, rozległy taras jadalny i niezależne studio. Prostą zarówno w formie, jak i charakterze, fasadę pokryto deskami cedrowymi. Pomalowane na jaskrawoczerwono drzwi wejściowe robią uderzające wrażenie. Za nimi znajduje się zespół starannie skonfigurowanych przestrzeni mieszkalnych na planie w kształcie litery L, z widokiem na ogród i okolicę. Tworzą one płynne przejście pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem. Wnętrza pomysłowo łączą dyskretną, nowoczesną paletę materiałów z wyraźnymi, prostymi detalami. W całym pomieszczeniu panuje zachwycająca jakość naturalnego światła.

Parter zaprojektowano w przeważającej mierze na otwartym planie, tworząc wrażenie przejścia z jednego pokoju do drugiego. Przestrzenie można łatwo dostosować do codziennego życia rodzinnego. Istnieją hojne, towarzyskie miejsca do spotkań i bardziej kameralne, prywatne sanktuaria do pracy i odosobnienia.

Przemyślany plan domu

Hol wejściowy prowadzi do serca domu – jasnej przestrzeni do relaksu, spożywania posiłków i gotowania. Ściana przeszklonych drzwi osadzona w szczycie tworzy silne wizualne połączenie z rozciągającym się ogrodem na tyłach. Otwiera się również na przestronny taras jadalny – wspaniałe miejsce na posiłki na świeżym powietrzu i wieczorne zachody słońca. W kuchni znajdują się proste, malowane szafki w połączeniu z drewnianym blatem. Obok znajduje się kącik jadalny, idealny na poranne śniadania i długie wieczorne kolacje.

Bezpośrednio przy holu znajdują się dwa przytulne i wszechstronne pokoje. Większy pokój stanowi uroczą sypialnię. Mniejszy pokój, wyłożony współczesną malowaną boazerią, doskonale sprawdzi się jako elegancki gabinet. Dwie kolejne sypialnie zajmują drugą stronę planu, każda z spokojną estetyką i widokiem na ogród lub frontowy dziedziniec. Centralną częścią jest rodzinna łazienka, w której duże świetliki zapewniają wrażenie jasności. Schody prowadzą do głównej sypialni, gdzie w sprytny sposób wykorzystano wysoki sufit. Pokój posiada własną łazienkę z prysznicem, utrzymaną w stonowanej kolorystyce.

Lokalizacja: Suffolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA