Calafquen Lake House

Claro + Westendarp Arquitectos Francisco Boetsch
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dzięki prostej wolumetrii i dostosowaniu się do terenu z dużym potencjałem widokowym powstał Calafquen Lake House. Zlokalizowany prostopadle do jeziora, na wzgórzu, aby uzyskać widoki otoczone drzewami, które z kolei pełnią rolę schronienia dla mieszkańców i użytkowników domu.

Po wejściu do środka plan piętra zaprojektowano jako pojedynczy prostokąt podzielony na dwa obszary. Jeden obejmujący główną sypialnię, pokój dzienny, jadalnię i kuchnię, niczym niezależna kabina. Drugi obszar obejmuje resztę sypialni. To wszystko aby dać mieszkańcom różne alternatywy użytkowania, w których z dowolnego miejsca w domu uzyskuje się różne opcje.

Cały dom otoczono tarasem dopasowującym się do geografii terenu. Bawi się jego geometrią, generując różne przestrzenie zewnętrzne, które podkreślają charakter miejsca i proponują różne alternatywy jego zamieszkania. Materiały obrabiano tak, aby razem stanowiły możliwie najmniej inwazyjną bryłę, szanującą miejsce i przy bardzo zrównoważonym podejściu ekonomicznym do charakterystyki i zakresu projektu, który opiera się na lokalnych materiałach i rzemieślniczym budownictwie .

Lokalizacja: Panguipulli, Chile
Tekst: nowoczesna STODOŁA