Californian Wine Country BARN

Malcolm Davis Architecture Lucas & Lucas Landscape Joe Fletcher
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Zaprojektowany przez Malcolm Davis Architects (MDa) z siedzibą w San Francisco, ten idylliczny i malowniczy obiekt w Kalifornii obejmuje konstrukcję STODOŁY Californian Wine Country. Konstrukcja ta stanowi subtelny i świadomy dodatek do istniejącej posiadłości i winnicy dla rodziny, która wykorzystuje ją jako dom weekendowy. Biuro Malcolm Davis Architects współpracowało ze specjalistami od krajobrazu Lucas & Lucas, aby spełnić pragnienie klienta, aby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, w postaci nowej konstrukcji obejmującej apartament dla gości, zadaszony parking, kuchnię na świeżym powietrzu i przestrzeń mieszkalną.

Konstrukcja przypominająca STODOŁĘ to drugi projekt, który Malcolm Davis Architects podjął się z tym samym klientem. Wine Country BARN została zaprojektowana jako otwarta i przestronna konstrukcja wypełniona po brzegi naturalnym światłem, subtelnie wprowadzająca naturę do wnętrz domu. Dom zbudowany z dużej ilości drewna jest mocno inspirowany lokalnym językiem narodowym, a nowa STODOŁA wygląda tak, jakby była tam od zawsze, w ten sposób z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego tego miejsca.

„Zamiast skupiać się na nowych, innowacyjnych technikach, projekt jest przykładem wykorzystania ponadczasowych technik pasywnych. Na przykład zewnętrzne werandy z wentylatorami sufitowymi zwiększają komfort na zewnątrz” – wyjaśnia zespół. „W STODOLE i pomieszczeniach mieszkalnych na świeżym powietrzu panuje głównie klimat umiarkowany, a interwencje mechaniczne i elektryczne są stosowane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, zamiast wykorzystywać je do zapewnienia podstawowego komfortu. Podobnie wprowadzono świetliki z falistego poliwęglanu na kalenicy, gdzie sufit będzie zazwyczaj najciemniejszy poniżej. Przestrzenie pod linią dachu są dobrze oświetlone przez cały dzień, co zmniejsza ilość energii zużywanej przez nową konstrukcję na miejscu” – podsumował zespół.

Obok nowego obiektu znajduje się sąsiadujący z nim basen. Umiejscowienie pięknie łączy się ze starą i nową strukturą, tworząc spójne i harmonijne miejsce. Lokalnie zebrana, pełna deska z sekwoi, wykorzystana do budowy STODOŁY, tworzy dialog pomiędzy nią a naturalnym otoczeniem, a także lokalną historią miasta.

Lokalizacja: Kalifornia, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA