Projekt na wyspie Cape Breton na Oceanie Atlantyckim

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Cape Breton to wyspa na Oceanie Atlantyckim położona u północnych wybrzeży Ameryki Północnej, która tworzy część kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja.

Na dużej nieruchomości, znajdującej się przy malowniczej autostradzie Cabot Trail położonej na wyspie Cape Breton, powstaje właśnie projekt o tej samej nazwie. Za całe przedsięwzięcie odpowiadają architekci z kanadyjskiej firmy East Coast Modern, którzy sami przyznają, że jest to ich najbardziej ambitny projekt, z jakim dotychczas mieli do czynienia.

Kiedy cały projekt zostanie ukończony, na działce powstanie osiem różnych budynków o całkowitej powierzchni mieszkalnej przekraczającej 900 m2. Pierwsze trzy budynki, które powstały na działce jesienią 2018 roku to bar, dom główny oraz dom dla gości. Zimą tego samego roku zaczęła się budować mieszkalnej, nowoczesnej STODOŁY, która w całości powstawała na miejscu. Latem kolejnego roku na działce stanął też pawilon z sauną i jacuzzi. Ten budynek poddano prefabrykacji wcześniej i złożono na działce latem 2019 roku. Następna faza projektu to budowa biura, wieży widokowej oraz centrum sportowego.

Lokalizacja: Cape Breton
Tekst: nowoczesna STODOŁA