Casa al Chievo

studio wok Simone Bossi
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Casa di campagna al Chievo to minimalistyczna rezydencja położona w Weronie, zaprojektowana przez studio wok. Nowy dom został wbudowany w miejscu STODOŁY dworu rolniczego. Motywem przewodnim projektu jest przestrzenny. Również materialny dialog między historią a nowoczesnością, a także duża dbałość o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego. Oprócz wykorzystania urządzeń technicznych i systemów zapewniających wydajną energię, szczególną uwagę zwrócono na otaczające terytorium i krajobraz w zakresie wykorzystania materiałów.

Wraz z budynkiem przeprojektowano również otaczający go ogród. Obecnie stanowi on integralną część domu. Centralnym elementem ogrodu i domu jest drzewo magnolii. Otoczone kwadratowym czarnym kwietnikiem, w przeciwieństwie do kamiennej podłogi, na której ustawiony jest basen, drzewo jest bohaterem przestrzeni zewnętrznej i doskonale dialoguje z domem. Jego cień pada o zachodzie słońca na kamienną fasadę i jest widoczny ze wszystkich pomieszczeń.

Materiały elewacji są tradycyjne i typowe dla architektury wiejskiej wokół Werony. Na elewacji kamyki rzeczne są szczepione na nowoczesnych ramach, lokalnego kamienia z Lessinii i monolitycznych elementów, w których znajdują się modrzewiowe okna. Front od strony dziedzińca charakteryzuje się przeszkloną fasadą z drewnianymi słupkami. Współcześnie przypomina ona drewniane ściany typowych STODÓŁ znajdujących się na wiejskich dworach.

Lokalizacja: Werona, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt