Casa Asolo – skoncentrowana na otoczeniu

SAYMON DALL ALBA ARQUITETO Guilherme Jordani
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Projekt do wynajęcia, Casa Asolo jest częścią kompleksu noclegowego Villa Montegrappa. Nowoczesne technologie pomagają zrealizować marzenie o wiejskim domu z kilkoma zaletami. Krótszy czas realizacji i mobilność materiałów w bardziej stromych topografiach to tylko niektóre z zalet stalowej ramy, aby stworzyć tę uroczą nowoczesną STODOŁĘ.

Dzięki dużym szklanym szybom, naturalnym powłokom z drewna i wyeksponowanemu betonowi, konstrukcja jest całkowicie skoncentrowana na oszałamiającym krajobrazie Cerro da Glória.

Strategię zastosowano, aby jeszcze bardziej przybliżyć odwiedzającego do tego naturalnego środowiska. Ucieleśnia to podwieszona bryła z tyłu, w której mieści się pomieszczenie z wanną z hydromasażem. Budynek ma panoramiczny widok, który obejmuje wschody i zachody słońca. Łączna powierzchnia, biorąc pod uwagę podwójną wysokość, to 86,75 m2 wnętrza.

Wykonanie prac zajęło pięć miesięcy, biorąc pod uwagę etapy konstrukcyjne, murowany blok łazienkowy i stalową ramę. nowoczesna STODOŁA posiada kominek i klimatyzację dostosowaną do obu stref, zapewniając komfort zarówno zimą jak i latem. Otwory zaprojektowano do cyrkulacji powietrza, co zmniejsza zużycie energii w klimatyzacji.

Lampy jak w projekcie, znajdziesz w Ramko. 

Interesują Cię domy modułowe? Zleć budowę naszym Wykonawcom, bądź kup gotowy projekt na kup STODOŁĘ. 

Lokalizacja: Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA