Casa Centofinestre

Studio Pignattai Rabagli Jonathan Leijonhufvud
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Casa Centofinestre to całkowicie odnowiona luksusowa wiejska posiadłość. Dom wakacyjny (możliwy do wynajęcia) charakteryzuje się minimalistycznym designem – od współczesnych kolekcji vintage po oryginały.

Renowację Casa Centofinestre przeprowadziło Studio Pignattai Rabagli Associati. Zachowano pierwotny stan folwarku, a wnętrza częściowo odrestaurowano w stylu minimalistycznym. Wszystkie z pięciu pokoi wyposażone są w klimatyzację oraz łazienkę z prysznicem. Główna sypialnia na pierwszym piętrze głównego budynku ma wspaniałą wolnostojącą łazienkę z widokiem na wzgórza. Salon na parterze ma sklepiony sufit i mieści wizytówkę domu, kuchnię z 5-metrową wyspą kuchenną ze stali nierdzewnej. Drugi duży salon na pierwszym piętrze odsłania stary kominek i oferuje miejsce dla dwóch dodatkowych osób na rozkładanej sofie.

Na zewnątrz, w południowo-zachodniej części ogrodu, znajduje się przestronny taras z dużym stołem jadalnym na dwanaście osób oraz zjawiskowy basen z naturalnego kamienia. Ponadto można podziwiać 360-stopniowy widok na pagórkowaty krajobraz ze słonecznikami i polem kukurydzy.

Lokalizacja: Filottrano, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA