Casa de Pedra

Architectare Leonardo Finotti
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Casa de Pedra to konstrukcja zaprojektowana dla starszej pary jako nowy dom wakacyjny. Ma bardzo unikalny program, powstały na podstawie doświadczeń w ich starym domu, który sprzedali.

Jednym z głównych celów było, aby dom funkcjonował jako miejsce, w którym można po prostu zamknąć drzwi i wszystko pozostaje bezpieczne w środku. Aby to osiągnąć, bryłę umieszczono na małej platformie. Znajduje się na niej wejście, pozostawiając front domu zawieszony na zboczu terenu.

Od frontu umieszczono duży taras z basenem, aby konstrukcja, mimo zamknięcia, nie straciła aury domu. Aby zapewnić przyszłą dostępność, pokoje gościnne umieszczono na drugim piętrze. Całe życie pary toczy się na parterze, gdzie oprócz części socjalno-usługowej znajduje się również główny apartament. Zainspirowana architekturą prowansalską kamienna bryła jest wewnętrznie odwrócona przez nierówną formę antresoli. Równoważy ona wysokość sufitu i umożliwia dostęp do szklanego balkonu zaprojektowanego tak, aby zagwarantować dostęp naturalnego światła.

Lokalizacja: Itaipava, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA