Casa do Ancoradouro

Joana Raposo Alexander Bogorodskiy
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Herdade da Malhadinha Nova to kompleks wypoczynkowy w Portugalii. Ten zestaw domów w regionie Beja w Alentejo to wymarzone miejsce na wakacje lub ucieczkę.

Projekt rozpoczął się w 2008 roku wraz z otwarciem Domu Wiejskiego – do dziś jest to dom podstawowy. Wszystko w wiejskim otoczeniu, z gastronomią i świetnym  winem. Rodzina Soares jest, oprócz bycia właścicielami, bowiem producentem wina w samym gospodarstwie. Na miejscu można faktycznie odkryć, skosztować i kupić ich dzieła. Ten pierwszy wiejski dom narodził się „w ruinach, które były opuszczone przez ponad 30 lat i opowiadają historie opuszczonej i opuszczonej wioski” wyjaśnia właścicielka.

Tak przestrzeń funkcjonowała do lutego 2020 roku, kiedy to na ponad 450-hektarowej posesji otwarto kilka pojedynczych domów. Jednym z nich jest właśnie Casa do Ancoradouro. Nowe domy zostały otwarte w koncepcji chwil na łonie natury, z rodziną i przyjaciółmi.  Wszystkie bardzo się od siebie różnią. Każdy zawiera w sobie „kawałek historii posiadłości z innych czasów” odwołując się do tradycji i kultur. Casa do Ancoradouro ma siedem apartamentów. Wszystkie mają kuchnię, basen i pokój dzienny. Wynajmowane są w całości. Dodatkowo we wszystkich tych willach jest opcja room service oraz usługa „Chef na Villa”. Kucharz przyjeżdża do wynajmowane domku, aby ugotować wybrane przez gości danie.

Lokalizacja: Albernoa, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA