Casa Farfaglia

FABIO LENTINI AUSILIA DI NATALE
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Poznajecie „Haftowany dom” z opowieści pisarki Piny Magro, która jako młoda dziewczyna opowiada o swoich czarujących latach spędzonych w domu na wsi? Casa Farfaglia to właśnie ten sam zabytkowy dom wakacyjny na Sycylii. Pozostał on tak idylliczny, jak na kartkach spisanej historii.

Niegdyś stary młyn oliwny z końca XIX wieku, dziś nowo odrestaurowany domek podkreśla rustykalną, luksusową transformację dokonaną przez właścicieli. Otoczony starymi gajami oliwnymi i pastwiskami na wsi obok Noto, przenosi w czasie do dawnych lat.

Casa Farfaglia to urocza wiejska posiadłość dla dwojga, gdzie stare kamienne ściany i drewniane dachy mieszczą teraz salon z dużym oknem wychodzącym na łąkę oraz drzewa oliwne. Znajdziemy tu również przytulną dwuosobową sypialnię. Mała kuchnia jest w pełni wyposażona, a w ogrodzie znajduje się idealne miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Wykorzystując oryginalne elementy z posiadłości, kamienny żłóbek staje się wieszakiem w sypialni, a prysznic i umywalka w łazience oraz stoły są wykonane z oryginalnych dachówek. Kolorystyka utrzymana jest w uspokajających, ziemistych neutralnych barwach pasujących do kamieni.

Usytuowane na wzgórzu tereny pozwalają gościom spędzać spokojne popołudnia w salonie pod drzewami oliwnymi lub na hamaku, przy chłodnej bryzie z pobliskiego Morza Śródziemnego. Jedynym dźwiękiem przerywającym ciszę będą jedynie okoliczne krowy lub świerszcze – taki też Casa Farfaglia obraz Magro przywołuje w swoich pamiętnikach.

Sprawdź zakładkę „Do wynajęcia” i wybierz się w wyprawę marzeń.

Lokalizacja: Noto, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

FABIO LENTINI AUSILIA DI NATALE