Casa LJ

Pietra Alborno Architect, Aldo Amoretti
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Prostota w zgodzie z naturą. To pierwsze słowa, które klienci wypowiedzieli podczas spotkania z architektami. Efektem tych założeń jest prywatny dom z ogrodem i basenem. Posiadłość ma około 200 m2 powierzchni. Głównym atutem jest fantastyczny widok i naturalne środowisko na skrajnie zachodnim wybrzeżu Ligurii.

Klienci najpierw zakochali się w widoku z południowego tarasu. Niebo, morze, skały i śródziemnomorska przyroda, francusko-liguryjskie Alpy, zatoki i przylądki jako linia horyzontu. Od razu zdecydowali, że posiadłość stanie się ich włoskim domem. Postanowili całkowicie wyremontować ten istniejący budynek. Podstawowym życzeniem było posiadanie projektu energooszczędnego i łatwego w obsłudze, wykonanego z kilku wyselekcjonowanych materiałów. W miarę możliwości takich samych, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Nieważne, czy z czasem zmieniały wygląd. Powinny starzeć się w naturalny i czarujący sposób.

Ściany zewnętrzne i dach istniejącego budynku zostały prawie całkowicie przebudowane i ocieplone przy użyciu trwałych i naturalnych materiałów: pustaków ceglanych do ścianek działowych, paneli drewnianych i włókna drzewnego do izolacji. Sposób budowy oraz instalacje techniczne z panelem fotowoltaicznym pozwoliły uzyskać maksymalną klasę energetyczną. Basen został zmniejszony, aby zoptymalizować zużycie wody i energii, i całkowicie przebudowany z nowymi instalacjami technicznymi, uzdatnianiem wody i wykończeniem w ciemnoszarej szklanej mozaice.

Lokalizacja: Ventimiglia, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA