Casa Moulat

LGM Studio - Luis Gallardo
Partnerzy

O inspiracji

Dom Moulat w meksykańskim Hidalgo to przedstawiciel gatunku, który reprezentuje wykorzystanie w architekturze mieszkalnej czystego betonu.

Budynek o powierzchni 570 m² stoi na terenie osiedla Amanali Golf Club, a projekt opierał się na integracji budynku z otaczającym go naturalnym krajobrazem i kontrastującym z nim sztucznym krajobrazem stworzonym na potrzeby pola golfowego. To projekt, który eksploruje dualizm przestrzeni otwartej i zamkniętej, wnętrza i zewnętrza.nowoczesna STODOŁA osadzona jest na kamiennym fundamencie o odpowiednim kształcie. To na nim powstała betonowa konstrukcja, której podpiwniczenie przechodzi w poziom główny domu. Przestrzenie wewnętrzne zostały przystosowane do topografii terenu, odsłaniając zmiany wysokości w deskowaniu fundamentu. Dwa elementy z odsłoniętego, surowego betonu osadzonego na takim fundamencie, mieszczą przestrzenie prywatne domu, połączone dwiema gigantycznymi belkami betonowymi. Stanowią one podporę dla drewnianej konstrukcji dachu, która pozostała od środka odsłonięta.

Główne przestrzenie domu otwierają się całkowicie dzięki dużym oknom i drzwiom, zamieniając przestrzeń wewnętrzną w ogromny, osłonięty, zadaszony taras.

Lokalizacja: Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA