Casa Prebarco architektoniczną łodzią

2DM NICO SAIEH
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Firma 2DM arquitectos zrealizowała projekt kompaktowej i kanciastej kabiny w ustronnym miejscu na plaży Puertecillo w Chile. Dwupiętrowe mieszkanie nosi nazwę Casa Prebarco i zostało zaprojektowane dla młodej pary, której jedynym wymogiem był widok na morze.

Pragnienie widoków na morze wygenerowało ostateczną formę Casa Prebarco. Studio architektoniczne Arquitectos 2DM podniosło dom dramatycznie z przodu do punktu, zapewniając podniesione widoki z drugiego piętra i przywołując obraz dziobu statku.

Ogólnodostępność na pierwszym piętrze pozwala z bardziej powściągliwym spojrzeniem iść ramię w ramię z otaczającą przyrodą. Natomiast drugie piętro z głównej sypialni pozwala oddalić się jak najdalej od widoku pożądany Ocean Spokojny.

Drzwi wejściowe znajdują się na poziomie pierwszego piętra pod podwieszaną częścią domu. Pierwsze piętro zawiera przestrzeń codzienną: otwarta kuchnia, jadalnia i część dzienna, która rozciąga się na zewnątrz na taras. Na tym poziomie mieszkańcy mogą cieszyć się poczuciem odcięcia od otaczającej roślinności. Główna sypialnia znajduje się na drugim piętrze, gdzie przeszklony punkt mieszkania zapewnia widok na ocean.

Elewacyjna obróbka Casa Prebarco jest poparta paletą materiałów o stonowanych powierzchniach ze szkła i opalanego drewna, które pomagają osadzić ten efektowny budynek w tym miejscu. Ciemne drewno ma kontynuację w środku, z dodatkiem naturalnego drewna, które pomaga wnieść odrobinę ciepła do kompaktowego mieszkania.

Lokalizacja: Litueche, Chile
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf