Casa Zarzales

PPAA Rafael Gamo
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Zarzales to dom wakacyjny położony w Valle de Bravo. Jego architektura, prosta i czysta, podkreśla otaczającą przyrodę.

Rezydencja o powierzchni 645 metrów kwadratowych wykorzystuje światło jako kluczowy element projektu. Jej przestrzenie idealnie nadają się do życia w kontakcie z naturalnym środowiskiem. Sosny wokół obwodu sprawiają, że projekt ginie w otoczeniu. Podczas procesu projektowania ważne było zapewnienie ich ochrony. Sosny nadały lokalizację, a ponadto wygenerowały taras z perforacjami, aby zachować te drzewa, które tak bardzo przyczyniają się do projektu.

Ostatecznie zdecydowano się na zaprojektowanie dwóch konstrukcji. Pierwsza to część społeczna, skupiająca mieszkańców lub gości. Drugą, prywatną, przeznaczono do wypoczynku. Część socjalną podzielono na dwie części: zamkniętą część telewizyjną i usługową; oraz otwartą przestrzeń, w której znajduje się jadalnia, półotwarta kuchnia oraz zadaszony taras o dwóch przeźroczystych twarzach. Dodatkowo, do dyspozycji Gości jest również odkryty taras z jacuzzi i basenem

Dwuspadowy dach ze ścianami wykończonymi naturalną pastą imituje odcienie kory drzew i dyskretnie wtapia się w otaczający las. Dach ten generuje grę światła i bardzo przyjemne cienie. Konstrukcje wykonano z dwuspadowymi dachami, ze względu na ciągłe deszcze w okolicy. W pozostałej części domu dominującymi materiałami są naturalne drewno i płukany beton.

W dobrze oświetlonych przestrzeniach żadna przestrzeń nie jest naprawdę odczuwalna we wnętrzu, co powoduje, że granica między wnętrzem a zewnętrzem praktycznie znika. Czysta i czysta architektura Casa Zarzales daje mu silny związek z naturą i czyni go ponadczasowym.

Lokalizacja: Valle de Bravo, Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf