Chalet du Pic

Greg Matthews Studio Olivia Williams Studio Stephen Johnson
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

W Montanie znajduje się wyjątkowy dom zaprojektowany przez architekta Bozemana Grega Matthewsa i projektantkę wnętrz z Los Angeles Olivię Williams. Duet sprowadził estetykę górską do swoich podstawowych wartości. Właścicielką domu jest Chantal Spanicciati, była projektantka wnętrz, która niedawno zdecydowała się na karierę w branży wellness. „Powiązanie między przestrzenią życiową a dobrostanem psychicznym jest dla mnie bardzo ważne” – mówi Spanicciati, która dzieli niestandardowy dom z sześcioma sypialniami i sześcioma łazienkami z mężem Mario, czwórką ich dzieci i kręgiem odwiedzających ją przyjaciół i rodziną.

Okazuje się, że prostota jest priorytetem zarówno zdrowia i dobrego samopoczucia, jak i architektury i designu. Tą prostotę widać w dwuspadowych formach przypominających STODOŁY, a także w naturalnej palecie budynków, obejmującej mech z Montany i drewno z odzyskanej STODOŁY. „Nie każdemu klientowi podoba się pokryty porostami kamień i drewno z odzysku” – mówi Matthews, architekt. „Ale ponieważ tak było w tym przypadku, połączenie domu z krajobrazem jest czymś wyjątkowym”.

Olivia Williams stworzyła ciepły i przytulny obraz z delikatnie zakrzywionymi formami, które również okazują szacunek dla otaczających widoków. Główna przestrzeń do rozmów w salonie jest wyposażona w luksusowe, współczesne meble. Główną atrakcją jest jednak ogromne okno o wysokości 6,5 metra, które ukazuje południowy horyzont. „Kiedy masz wspaniałe widoki na przyrodę, wnętrza nie muszą być skomplikowane”. Przez dom przebiega elektryzująca nić błękitu, wtrącając kontrast do kojącego wystroju, charakteryzującego się głównie materiałami i kolorami górskimi.

Lokalizacja: Montana, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA