Clarke Street Residence

Twobytwo Architecture Studio Hayden Pattullo
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Tą niewielką rezydencję w Kamloops zbudowano w 1934 roku jako mały bungalow o powierzchni 92 metrów kwadratowych. Przez ponad trzy lata właściciele, Jake Wetzel i jego żona Sigrid, pracowali nad gruntowną renowacją swojego zabytkowego domu. W końcu zdecydowali się na pomoc architektów.

Projektując renowację, ważne było zachowanie charakteru domu, stworzenie elementów, w których spotykają się nowoczesność z tradycją. Dom nawiązuje do wiosek na Wyspach Owczych, gdzie dorastała Sigrid. Widać to w wyrazistych barwach zewnętrznych, wykończeniach podłóg i silnym powiązaniu między wnętrzem a zewnętrzem.

Założenia projektowe obejmowały pełną renowację przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, wraz z zagospodarowaniem terenu przed i za domem. Ziemiankę całkowicie przekształcono za pomocą składanych szklanych ścian po obu stronach przestrzeni. Łączy to środowisko wewnętrzne i zewnętrzne, dwukrotnie zwiększając ogólną przestrzeń użytkową. Tym samym zachowuje to pierwotny obrys domu. Część mieszkalną, jadalnię i kuchnię przeniesiono na dół. Na parterze dodano przeszkloną przestrzeń biurową i nowy apartament główny z pełnowymiarową łazienką.

Lokalizacja: Kamloops, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA