Classic Cape Cod

Purple Cherry Architects
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Ta klasyczna rezydencja w Cape Cod, położona nad rzeką Chester, uosabia azyl na nabrzeżu. Właściciele domów chcieli zbudować rezydencję, która z założenia wyglądałaby na mniejszą, rozległą konstrukcję. Jednocześnie miała być otwarta na brzeg, aby zmaksymalizować widok z sypialni na drugim piętrze.

Detale, takie jak cedrowe pokrycie dachowe, miedziane rynny i rury oraz kolumny zdobią zewnętrzną część budynku, tworząc ciepłą i przyjazną fasadę. Dobrze wyważona tylna elewacja ma symetryczne linie dachu, balustrady i obrotowe elipsy z podzielonymi oknami. Obwód zadaszonego patio obejmuje ukryte ekrany z napędem silnikowym, które bez wysiłku tworzą osłonięty ganek w cieplejszych miesiącach.

Wnętrze domu pozostaje tradycyjne, ale zawiera także współczesne akcenty. Po wejściu gości wita hol z galerią o podwójnej wysokości i eliptyczne, łukowate drzwi prowadzące do dużego pokoju. Klienci pragnęli domu, który byłby wygodny tylko dla nich dwojga, a jednocześnie zaprojektowany z myślą o rozrywce. Rzut głównego poziomu przedstawia otwartą koncepcję układu, a także „pokój zimowy” – czyli przytulny drugi salon – pozwalający zarówno na kameralne, jak i duże spotkania.

Lokalizacja: Cape Cod, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA