Clifton House

Assembly Architecture + Build Sadie Culberson
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Clifton House to rezydencja z dwoma domkami zaprojektowana tak, aby emanować ciepłem modernizmu – celowym odejściem od surowości często kojarzonej z nowoczesną architekturą. Lokalne studio Assembly Architecture + Build starannie wykonało nowoczesny dom, aby pasował do skali okolicy, w której znajdują się głównie parterowe bungalowy.

Główne wejście znajduje się pomiędzy dwiema kabinami. Od strony ulicy znajduje się jednopiętrowa fasada, stanowiąca uderzające połączenie pionowych i poziomych paneli drewnianych aż do środka. W tej bryle wyznaczone obszary socjalne – salon, kuchnia i jadalnia – ustawiono na tle naturalnie wykończonych drewnianych ścian i sufitów. W kuchni szafki z białego dębu łączą się z brzozowymi ścianami i dębowymi podłogami, tworząc funkcjonalne i estetyczne miejsce do pracy. Przestrzeń uzupełnia piec opalany drewnem, współczesne meble i wbudowana szafka na media.

Sypialnie, łazienki, biuro i pralnia znajdują się w dwupiętrowej tylnej kabinie. Tutaj, w przeciwieństwie do części dziennej, we wnętrzach dominują ściany z ciemnego drewna. Dodanie świetlików dodało do pomieszczeń dopływ naturalnego światła. „Uwielbiamy czyste linie i przemyślaną kompozycję modernizmu, ale nie chcieliśmy, aby dom wydawał się zimny i sterylny” stwierdziło studio. Każdy szczegół został starannie zaplanowany, aby stworzyć nowoczesny dom pełen prawdziwego ciepła i gościnności.

Lokalizacja: Asheville, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA