Clover Hill Residence

Ravi Raj Architect Sam Lubell
Kategorie: Domy ceglane Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Rezydencja Clover Hill znajduje się na zalesionym wzgórzu w mieście Somers w stanie Nowy Jork. Mieści się w budynku prywatnym, w którym odnowiono odlewnię murarską z końca XIX wieku i przekształcono ją w prywatne mieszkanie. Właścicielom zależało na znalezieniu zacisznej przestrzeni poza miastem, z silnym połączeniem z naturą. Kiedy po raz pierwszy odwiedzili dom, od razu uderzyła ich otwartość przestrzeni z widokiem na okoliczne drzewa. Zlecili pracowni modernizację budynku w nowoczesną rezydencję.

Pierwotnie wzniesiona na początku lat 90. XIX wieku jako szereg połączonych ze sobą budynków, odlewnia Clover Hill została zamknięta wkrótce po otwarciu. Ceglane budynki wkrótce popadły w ruinę, aż w latach czterdziestych XX wieku trzech artystów kupiło posiadłość i przekształciło ją w osobne mieszkania dla swoich rodzin. Najbardziej wysunięty na południe dwupiętrowy budynek odnowiono. Powstał dom składający się z kuchni na parterze i części dziennej z otwartą sypialnią i dużym studiem powyżej. Rodzina zachowała wiele oryginalnych elementów budynku odlewni, takich jak grube ceglane ściany i surowe drewniane podpory, co również zostało zachowane podczas nowej renowacji.

Zadbano o zachowanie kluczowych funkcji, jednocześnie aktualizując układ pod kątem nowoczesnego życia. Kuchnię przeniesiono na wyższy poziom, dzięki czemu połączono ją z jadalnią i salonem. Przeniesienie jej pozwoliło również na utworzenie dodatkowej sypialni poniżej, wraz z dodatkowym pokojem rodzinnym i odnowioną łazienką. Dodatkową konstrukcję boczną odnowiono, aby służyła jako główna sypialnia. Wybrano paletę materiałów kontrastujących tonów i odcieni, aby zaakcentować wzajemne oddziaływanie istniejącej konstrukcji i nowo zdefiniowanych przestrzeni mieszkalnych. Naturalne materiały uzupełniają oryginalny murowany i drewniany charakter odlewni. Ponadto wszystkie oryginalne okna jednoszybowe zastąpiono większymi, obłożonymi metalem ramami, aby wpuścić jak najwięcej światła. Ta minimalistyczna paleta stanowi również tło dla wyrafinowanej kolekcji mebli właścicielki.

Lokalizacja: Somers, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA