Contemporary Barn

AMAURY HENDERICK
Partnerzy

O inspiracji

Wiejska okolica oraz otoczenie starych farm i zamków przekonały nas, by stworzyć dom zgodnie z typologią tutejszych starych budynków gospodarczych.Pracowaliśmy więc nad dachem o nachyleniu 45° i przęsłami o długości pięciu metrów (From the architect)

Po konsultacjach z architektem krajobrazu, ustawiliśmy budynek na planie krzyżowym, zgodnie z konfiguracją starych zabudowań rolniczych.

Aby nie tworzyć karykatury i imitacji tutejszej architektury, budynek z założenia miał być współczesny i industrialny. Nasza stodoła powstała ze stalowej ramy, fasada wykończona jest betonowymi panelami, a dach został zrobiony z samonośnej blachy stalowej. Dodatkowym atutem tych materiałów był fakt, że nie należą one do drogich produktów.

Wejście do budynku to przesuwne wrota, które chowają się za jego fasadą. Dzięki zastosowaniu drewnianych drzwi, całość zyskuje cieplejszy wygląd.
Aby wpuścić do środka naturalne światło, wprowadziliśmy lekkie panele w części centralnej. Ogromny świetlik wpuszcza sporą ilość światła do wnętrza, a północna fasada z poliwęglanu tworzy przyjemne, ciepłe wnętrze przenosząc kuchnię na zewnątrz, integrując miejsce z bezpośrednim widokiem na otaczającą przyrodę. (From the architect)

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: P L O E G architecten
Foto: Amaury Henderick
Tekst: nowoczesna STODOŁA