Fot. Richard Gaston | Arch. Thomas Randall-Page

Nowoczesna harmoniaz naturą

Z oddali Hill House, osadzony u podnóża dramatycznego zbocza, przypomina tradycyjny szkocki dom wiejski. Z bliska jednak odkrywa swoją współczesną i lekką formę. Superizolowana konstrukcja z drewna, całkowicie uniesiona nad ziemią, minimalizuje użycie betonu i wpływ na krajobraz, roślinność oraz faunę.

Wnętrze, otwarte aż po kalenicę dachu, jest wypełnione naturalnym światłem dzięki starannie zaprojektowanym oknom, które kadrują imponujące widoki na morskie zatoki Alsh i Dulch oraz zamek Eilean Donan. Hill House to idealne schronienie, które pozwala obserwować żywioły ziemi, morza i nieba, oferując jednocześnie bazę do odkrywania ich dzikiego piękna.

Fot. Richard Gaston | Arch. Thomas Randall-Page

Paleta materiałów, takich jak drewno, wełna, marmur i trawertyn, tworzy głęboką więź z otaczającymi żywiołami. Przeszklona fasada przyciąga dzikie piękno natury do wnętrza, tworząc immersyjne i regenerujące doświadczenie. Kolorystyka wnętrza odzwierciedla ciepłe, ziemiste odcienie rdzy, brązów i kamieni krajobrazu, harmonijnie łącząc się z otoczeniem.

Malowane w kredowym odcieniu szarości sklepienia odbijają naturalne światło, podkreślając przestronność wnętrza. Wieczorami oświetlenie, takie jak delikatny, dymny szklany żyrandol w rogu, emanuje ciepłym blaskiem przypominającym żarzące się węgle.

Hill House łączy nowoczesny skandynawski design z tradycyjnym szkockim rzemiosłem. Wnętrze zdobią ceramiczne formy od artystów takich jak Borja Moronta i Julija Pustovrh, inspirowane naturą i krajobrazem szkockich wyżyn. Tekstylia, takie jak ręcznie tkane poduszki Heather Shields, bazują na liniach modernistycznej architektury i bazaltowych formacjach wyspy Staffa. Ręcznie wykańczane skóry owcze z rzadkiej rasy owiec karmionych wodorostami na wyspie Auskerry w Orkadach dopełniają atmosfery miejsca.