Contemporary Shepherds Huts

CONTEMPORARY SHEPHERDS HUTS
Partnerzy

O inspiracji

W Wielkiej Brytanii maleńkie domki cieszą się coraz większym powodzeniem, a ten należy do naszych ulubionych.Zbudowany został przez Thomasa Alabastera z firmy Contemporary Shepherd Huts z Suffolk. Firma ta skupia się właśnie na projektowaniu i budowaniu maleńkich przestrzeni do życia.
Z zewnątrz domek jest obity galwanizowaną stalą, która została odpowiednio zespawana. Dach został zbudowany tak, by wzdłuż całej jego długości znalazł się świetlik, który wpuszcza do wewnątrz naturalne światło. Wnętrze wykończone zostało w bieli – od podłogi aż po sufit. To wszystko stwarza bardzo spokojną i relaksującą atmosferę.
Alabaster podchodzi do projektowania swoich małych domków patrząc na nie z prywatnej perspektywy, dążąc do stworzenia przestrzeni, która łączy z naturą: „ Dorastając w okolicach Suffolk, zawsze kochałem angielskie lato i czerpałem dużo przyjemności z obcowania z otoczeniem… Teraz staram się to umożliwić w tych maleńkich przestrzeniach, jednocześnie współpracując z każdym klientem nad tym, by stworzyć jego wymarzoną kryjówkę.”
Wnętrze to głównie otwarta przestrzeń z małym aneksem kuchennym, z funkcją jadalni i salonu. Przy wejściu znajduje się jasna i przestronna łazienka, a obok przestrzeń do spania. Pozostałe przestrzenie znajdują się w części tylnej i zapewniają widoki na otaczające krajobrazy dzięki ogromnemu przeszkleniu.
W domku nie brakło też maleńkiej werandy, która jest częściowo osłonięta przez przedłużone ściany i dach. To idylliczny, maleńki zakątek do relaksu, kiedy tylko kończy się angielska zima.
Jeśli marzy Wam się coś takiego, podstawowy model kosztuje 10 tysięcy funtów. Każda chatka pasterska jest dostosowana do indywidualnych potrzeb swego przyszłego właściciela.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Thomas Alabaster
Foto: Contemporary Shepherds Huts
Tekst: nowoczesna STODOŁA