Converting an old BARN

Partnerzy

O inspiracji

Przekształcenie starej STODOŁY wcale nie jest prostym zadaniem.

Ten projekt trzeba jednak zobaczyć. STODOŁA powstała w roku 1860, ale ostatecznie stała się nowoczesnym i wygodnym domem. Ogromne, przeszklone ściany sięgające od podłogi, aż po sufit, sprawiają, że dom jest przejrzysty i ujmujący. Dwuspadowy dach i ceglaste ściany zewnętrzne to cechy charakterystyczne stodoły, które okazały się idealne w tym projekcie.
Wewnątrz domu powstało otwarte, nowoczesne wnętrze, a wrażenie potęgują jeszcze wysokie sufity, które podkreślają wysokość budynku. Biała podłoga wydaje się być dobrym pomysłem dla tego rodzaju projektu, podkreślając sporą przestrzeń. Na górę – do bardziej prywatnych pomieszczeń – prowadzą drewniane schody ułożone za szklaną ścianą.

Otwarta przestrzeń na parterze podzielona jest na jadalnię, kuchnię i salon. To ostatnie miejsce robi tym większe wrażenie, że przeszklona ściana i szklane drzwi pozwalają widzieć z wnętrza całą przestrzeń łąk i ogrodu. Ogromny, prostokątny, dębowy stół, który znalazł się w jadalni wraz z dwiema drewnianymi ławami, wydaje się być prosty, ale jest wspaniałym wypełnieniem części jadalnej.

Ten projekt jest zachwycający głównie dzięki temu, że przekształcił starą STODOŁĘ, która była zniszczona i ciemna, we wspaniałe, jasne wnętrze z czarującą fasadą. Duża ilość przeszkleń sprawia, że dom wydają się być jeszcze bardziej interesujący.

Lokalizacja: Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA