nowoczesna STODOŁA czarna jak heban

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Od czasu do czasu w nowych domach krystalizuje się dobra interakcja między budowniczymi i architektami i ich przemyśleniami. Szczególnym tego przykładem jest ten dom, który jako bryła przestrzenna wiele mówi o zamyśle i ideii.Zamieszkuje go młoda rodzina, która chciała zrealizować swoje marzenie o zamieszkaniu na parceli dawnej plebanii, którą kupili od babci. Nie spieszyli się: intensywnie zajmowali się architekturą, odwiedzali specjalne domy, a nawet brali udział w kursach. W tym procesie rozwinęli swoją miłość do drewna. Dom został ustawiony w taki sposób, że majątek można później podzielić między dwóch synów.

Owocna współpraca

W międzyczasie dowiedzieli się, że biuro architektoniczne Bogenfeld Architektur z Linzu zostało nominowane do Państwowej Nagrody Architektury i Zrównoważonego Rozwoju. Poprosili więc o pomoc i rozpoczęła się owocna współpraca. Efektem intensywnego procesu planowania jest długi dom z dominującym, daleko wysuniętym dachem. Z jednej strony ma to bardzo praktyczne zalety, ponieważ zacienia miejsce do siedzenia, az drugiej zapewnia bezpieczeństwo i ochronę. Zamiast drogiej piwnicy mieszkańcy korzystają już z szopy na posesji.

Organicznie i sprytnie przemyślany

Od północy dom ma tylko jedno okno, ale szeroką wnękę wejściową, w której stoi stary stół chłopski z drewnianymi krzesłami. Jako materiał dominuje drewno, nawet na zewnętrznej elewacji, która jest wyłożona pionowymi listwami świerkowymi i szkliwiona w kolorze ciemnobrązowym. Ponieważ są surowo przetarte, prawie mienią się w słońcu jak tekstylia. Wewnątrz zaskakuje klimatyczna otwartość korytarzy i pomieszczeń. Wszystkie obszary są wolne od ograniczeń, mimo że są kompaktowe.

Poszukując ciemnej elewacji, zajrzyj do Wood of Fire i Degmeda

Lokalizacja: Linz, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA