Cztery domy w Orzeszu

GIGAarchitekci

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Projekt kameralnego osiedla od GIGAarchitekci, skomponowany w oparciu o oś kompozycyjną, po obu stronach której zlokalizowano po dwa domy.

Architektura osiedla oparta jest na prostych rozwiązaniach i naturalnych materiałach. Zastosowano okładziny z naturalnego drewna i kamienia. Forma STODOŁY nawiązuje do podmiejskiego charakteru istniejącej zabudowy. Każdy z domów jest dobrze nasłoneczniony poprzez zastosowanie dużych przeszkleń elewacyjnych i sprawiedliwy, niezależnie od ekspozycji na słońce, układ funkcjonalny budynku. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii m.in. za sprawą użycia zintegrowanej dachówki fotowoltaicznej pozwala na całościowe zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji na przestrzeni lat. Jest to inwestycja w przyszłość, która zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, a mająca początek w podstawowych decyzjach projektowych.

Przestronny salon z jadalnią oraz kuchnia pozwalają na komfortowe użytkowanie przestrzeni dziennej. Część nocną zlokalizowano tradycyjnie na piętrze a poddasze umożliwia adaptację na dodatkową przestrzeń. Prosta forma rzutu umożliwia na uniwersalną aranżację a konstrukcja budynku dużą dowolność w podziale przestrzeni.

Lokalizacja: Orzesze, Polska

Zaproś GIGAarchitekci do współpracy:

GIGAarchitekci