Deer Valley

Electric Bowery Chris Mottalini
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Firmę Electric Bowery zatrudniono do przeprojektowania domu narciarskiego na zboczu góry, wprowadzając elementy japońskiego projektu Ryokan. Klient chciał współpracować z firmą projektową, której prace wydawały się ponadczasowe i potrafiły płynnie łączyć nowoczesność ze starym światem. Znaleźli Electric Bowery w Internecie i poczuli, że ich portfolio przemawia do tej umiejętności.

Pracując z kreatywnymi, przedsiębiorczymi klientami, zintegrowano odważną paletę pełną kontrastów z gobelinem naturalnych materiałów. Wszystko aby uzyskać nieoczekiwane podejście do typologii Chalet. Projekt Deer Valley zakorzeniono w naturalnej palecie przywołującej kolory wysokogórskiej natury zmieniającej się w zależności od pory roku. Obejmuje to ściany pokryte cedrem, ręcznie robione japońskie płytki i podłogę z ciemnego wapienia. Centralnie położony salon z jadalnią łączy kuchnię z główną przestrzenią mieszkalną. To tu okna sięgające od podłogi do sufitu otaczają widoki na góry.

Niestandardowe panele ścienne, tkane naturalne tapety i sufit z czerwonej gliny otaczają główną sypialnię, która wychodzi na taras z widokiem na góry. Cedrową japońską wannę zanurzono w palecie steatytu i łupka z mosiężnymi armaturami, drewnianymi panelami i niestandardowymi lustrami. Barwione wykończenia w kolorze niebieskiego świerku i wbudowane półki na książki ożywiają nowy gabinet. Stanowi to zabawną reinterpretację tradycyjnego szwajcarskiego języka. Gabinet pełni również funkcję apartamentu dla gości z wbudowanymi leżankami i wielokolorową mozaiką w sąsiedniej łazience.

Lokalizacja: Utah, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA