Deski Opalane we wnętrzach – bliskość natury w zaciszu Twojego domu

Nelson Garrido
Partnerzy

O inspiracji

Życie w bliskości z naturą wpływa szczególnie na nasze zdrowie psychiczne zapewniając nam ukojenie i spokojny umysł. W wolnych chwilach wybieramy miejsca, w których możemy odseparować się od tętniącego życiem, ciągłego pośpiechu i hałasu miasta. A gdyby tak zaprosić naturę do zakątków własnego domu…?OPALANE DREWNO – ciepło i nowoczesny wystrój w Twoich czterech kątach

Nie od dziś wiadomo, że sercem każdego domu jest pokój dzienny, w którym spędzamy większą ilość naszego czasu oraz przyjmujemy gości chcąc zapewnić im przytulny klimat i jak najlepszy komfort, aby czuli się w naszych progach jak u siebie. Chcąc stworzyć przestrzeń dla odpoczynku i jednocześnie sprawić, aby nasz salon prezentował się wyjątkowo musimy stawiać przede wszystkim na funkcjonalność, ale także na estetykę i wystrój, a co za tym idzie – wybór materiału wykończenia. To właśnie on nada wnętrzu indywidualnego charakteru i oryginalnego design’u.

Tym co wyróżnia opalane drewno na tle innych materiałów wykończeniowych to przede wszystkim naturalny wygląd, różnorodna struktura, głębia koloru i oczywiście nietuzinkowy klimat, o który nieustannie walczą inwestorzy i architekci. Opalane deski ścienne to idealne rozwiązanie i pomysł na autentyczny wystrój w domach typu nowoczesna STODOŁA. Dzięki swojemu oryginalnemu wykończeniu, wydobytej strukturze i kolorystyce szczególnie wpasowują się w rustykalny czy skandynawski klimat, tworząc w ten sposób oryginalną przestrzeń i wyjątkową atmosferę.

Przedstawiona na zdjęciach kompozycja to efekt wykończenia opalanymi deskami jednej ze ścian Apartamentów Riders Lodge autorstwa Razoo-architekci. Wykorzystane w projekcie przy użyciu metody Shou Sugi Ban deski ścienne Karpatia oraz Baltica to jedne z produktów pochodzących od polskiego producenta opalanych desek Wood of Fire.

DESKI ŚCIENNE SHOU SUGI BAN – piękny wygląd i nie tylko

Wybór wspomnianego wyżej materiału wykończeniowego to umiejętne połączenie prostoty i elegancji, który w mgnieniu oka oszałamiająco może zmienić wystrój i nadać mu pożądanego, oryginalnego charakteru. Opalane deski tradycyjną japońską techniką Shou Sugi Ban nie tylko zapewniają niepowtarzalny wygląd, ale dzięki wspomnianej metodzie obróbki zyskują także na doskonałej konserwacji i trwałości, a dzięki swoim właściwościom wilgotnościowym tworzą korzystny dla organizmu człowieka mikroklimat. Deski ścienne Shou Sugi Ban to propozycja dla tych, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność, ale przede wszystkim życie bliżej natury, które w dzisiejszych czasach jest absolutnie bezcenne.

Lokalizacja: Szczyrk, Polska

Producent

Wood of Fire