Dobudówka w kształcie litery V

  Kategorie: Domy drewniane

  O inspiracji

  Belgijska firma ADN Architectures nadała tej dobudówce drewnianego domu w Brukseli linię dachu w kształcie litery V, która odwraca spiczaste szczyty istniejącej nieruchomości.

  Parterowy „dodatek” został zaprojektowany, aby zapewnić dodatkowy salon dla małego domu w niskiej zabudowie na jednym z przedmieść miasta, który stał się zbyt mały dla jego właściciela.

  „Terytorium Belgii jest pełne domów powstałych w wyniku industrializacji budownictwa mieszkaniowego” – powiedział architekt David Henquinet, jeden z dwóch dyrektorów ADN Architectures.

  „Te domy typu pawilon pozostają najczęściej produkowanym i pożądanym typem, dzięki czemu „idealne życie” domu z garażem i ogrodem, o którym marzy wielu belgijskich obywateli, jest przystępne”.

  „Drugą stroną tych znormalizowanych domów jest obniżenie jakości, zarówno pod względem przestrzeni, jak i integracji z miejskim krajobrazem” – wyjaśnił.

  ADN Architectures zaprojektowało jednopiętrową drewnianą konstrukcję, aby przedłużyć narożnik dwuspadowego ceglanego bungalowu, ze starannie zaplanowanym dachem w kształcie litery V.

  Lokalizacja: Belgia
  Tekst: nowoczesna STODOŁA