Dobudówka w kształcie litery V

ADN ARCHITECTURES
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Belgijska firma ADN Architectures nadała tej dobudówce drewnianego domu w Brukseli linię dachu w kształcie litery V, która odwraca spiczaste szczyty istniejącej nieruchomości.

Parterowy „dodatek” został zaprojektowany, aby zapewnić dodatkowy salon dla małego domu w niskiej zabudowie na jednym z przedmieść miasta, który stał się zbyt mały dla jego właściciela.

„Terytorium Belgii jest pełne domów powstałych w wyniku industrializacji budownictwa mieszkaniowego” – powiedział architekt David Henquinet, jeden z dwóch dyrektorów ADN Architectures.

„Te domy typu pawilon pozostają najczęściej produkowanym i pożądanym typem, dzięki czemu „idealne życie” domu z garażem i ogrodem, o którym marzy wielu belgijskich obywateli, jest przystępne”.

„Drugą stroną tych znormalizowanych domów jest obniżenie jakości, zarówno pod względem przestrzeni, jak i integracji z miejskim krajobrazem” – wyjaśnił.

ADN Architectures zaprojektowało jednopiętrową drewnianą konstrukcję, aby przedłużyć narożnik dwuspadowego ceglanego bungalowu, ze starannie zaplanowanym dachem w kształcie litery V.

Lokalizacja: Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA