Dom F

Grenton Smart Home

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dom F to nowoczesna STODOŁA projektu austriackiej pracowni bogenfeld Architektur. Z pierwszego piętra domu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Attersee, kołyszące się w porcie żagłówki oraz góry. Dom wraz z ogrodem prezentują się szykownie, ale wiejsko. Wnętrze natomiast jest  dość skromne, wręcz ascetyczne. Nie ma tam wiele poza prostym drewnem, betonem, kilkoma cienkimi stalowymi kolumnami i dużą przejrzystością na zewnątrz.

Sporym ograniczeniem okazała się dość wąska działka. Dom jest długi i wąski oraz przylega do zachodniej krawędzi. Dzięki temu ogród jest na tyle duży, jak to tylko możliwe, a jednocześnie zapewnia wspaniały widok. Wszystko zwrócone jest „do wewnątrz” w stronę ogrodu na parterze.

Z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla ogrodu byłoby zainstalowanie Systemu Smart Home Grenton oraz jego integracja z czujnikiem wilgotności gleby, która pozwoliłaby na automatyczne podlewanie ogrodu, wtedy gdy jest to najbardziej optymalne. Oprócz tego system umożliwiłby sterowanie bramą wjazdową oraz zarządzanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym.

Dopiero na pierwszym piętrze dom praktycznie zmienia orientację i wychodzi na jezioro, z widokiem na drogę przed domem. Można z niego zobaczyć dosłownie wszystko. Zewnętrze domu jest również skromne. Przejrzysta forma drewnianej konstrukcji i pomalowana na czarno drewniana fasada, doskonale wtapiają się w otoczenie hangarów dla łodzi znajdujących się wokół jeziora.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home