Dom gościnny przy basenie

Michaelis Boyd Associates Nick Guttridge
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

Dom gościnny mieści się na Duntisbourne, wiejskiej posiadłości o powierzchni 28 hektarów w Gloucestershire w Anglii. Michaelis Boyd poprowadził pełną renowację istniejącego domu i krajobrazu. Nowe dodatki do posiadłości obejmowały zwłaszcza odkryty basen i wspomniany dom gościnny przy basenie oraz związane z nimi prace krajobrazowe w okolicy.

Duntisbourne House to duża prywatna wiejska posiadłość na angielskiej wsi. Michaelis Boyd pomagał swoim klientom – parze z czwórką dzieci – rozwijać i rozbudowywać istniejącą posiadłość przez okres pięciu lat. Jest to jeden z największych projektów zrealizowanych przez firmę, a styl architektoniczny znacznie różni się od wielu innych projektów tej firmy.

Projekty różnych budynków na osiedlu zostały bez wątpienia starannie przemyślane, aby pasowały do wyznaczonego obszaru o wyjątkowym pięknie naturalnym. Miały jednocześnie łączyć zarówno tradycyjną estetykę wiejskiego domu z bardziej nowoczesnym podejściem do projektowania. Michaelis Boyd pomógł opracować wstępny brief ze swoim klientem, ale co ważne, ściśle z nim współpracował przez cały czas. Wspólnie zinterpretowali i dostosowali projekt do zmieniających się potrzeb rosnącej rodziny.

Zbudowany z cegły i drewna dom z basenem ma powierzchnię niecałych 70 metrów kwadratowych. Oferuje rozległe widoki na ogród warzywny za nim. Otoczony kamiennym tarasem basen dysponuje dodatkowo wanną z hydromasażem na świeżym powietrzu.

Lokalizacja: Gloucestershire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA