Dom jednorodzinny na południu Polski

WT Architecture
Partnerzy

O inspiracji

Dom jednorodzinny na południu Polski. Piękne widoki, spokojna okolica a do tego dobra komunikacja z większymi miastami regionu sprawia, iż Beskid Mały i Beskid Śląski coraz częściej stają się miejscem do życia. W tych okolicach można zauważyć wzmożoną aktywność budowlaną – szczególnie budowę domów jednorodzinnych. Inwestorzy z coraz większą odwagą stawiają na projekty nowoczesnych domów w stylu nowoczesnej STODOŁY z ciekawymi przeszkleniami.

W przeszłości duże okna pozostawały w sferze marzeń. Spowodowane to było ograniczeniami technologicznymi, modą i odwagą Inwestorów. Obecnie sfera marzeń przeszła w sferę realizacji. MULTIKO Architektura Okien, jako firma specjalizująca się w architektonicznej stolarce okiennej, zauważa rosnący trend wśród Inwestorów i Architektów na projektowanie dużych przeszkleń w każdym rodzaju domu (nie tylko w rezydencjach i nie tylko aluminiowych).

W tym domu stolarkę okienną instalowała firma MULTIKO Architektura Okien z Mazańcowic. Oprócz stolarki okiennej zamontowano także bramę krytą drewnem, okiennice aluminiowo – drewniane, okna dachowe oraz drzwi wejściowe.Antracytowe okna PVC współgrają z elewacją oraz dachem i tworzą spójną bryłę w stylu nowoczesnej STODOŁY. Zamontowano 10 konstrukcji okiennych. Dobry efekt doświetlenia uzyskano poprzez zaprojektowanie przeszkleń sięgających podłogi. W domu znalazły się następujące okna:
–      okno HST (podnoszono  – przesuwne),
–      okno FIX (wielkoformatowe),
–      okna rozwerno – uchylne,
–      witryny okienne z bocznymi oknami rozwierno – uchylnymi,
–      podłużne okna uchylne.
Inwestorzy zdecydowali się różne warianty oraz kolory klamek w zależności od pomieszczenia.

Aby dobrze doświetlić pomieszczenia, warto zastanowić się nad oknami dachowymi. W tym przypadku zamontowano 4 okna dachowe obrotowe oraz właz dachowy. Kolejnym ciekawym elementem jest brama garażowa kryta drewnem oraz przesuwne okiennice aluminiowo – drewniane. Drewno sprawia, że często ciężkie dla oka elementy (tj. brama garażowa czy okiennice) stają się ozdobą. Dom jest spójny. Ostatnim elementem zamontowanym przez Multiko były aluminiowe drzwi wejściowe z górnym naświetlem.

Każdy projekt domu zasługuje na duże i dobrze zamontowane okna. Na swoje montaże MULTIKO Architektura Okien udziela aż 10 letnią gwarancję. Warto inwestować w prawidłowy montaż.

Lokalizacja: Beskidy, Polska

Dostawca stolarki okiennej

MULTIKO Architektura Okien