Dom jednorodzinny z oknami MULTIKO

MULTIKO Architektura Okien

Partnerzy

O inspiracji

W sercu Górnego Śląska powstał dom, koło którego nie da się przejść obojętnie. Prosta bryła, duże przeszklenia, niecodzienna elewacja a do tego spójne wykończenie wnętrz – w całości budynek po prostu zachwyca. Posiadłość to projekt Biura Projektowego Małeccy.

Firma MULTIKO Architektura Okien miała przyjemność najpierw zaprojektowania, a następnie zamontowania aluminiowej stolarki okiennej w tym projekcie. Nieczęsto są w stanie pokazać wykończone domy. Ich praca zaczyna się w fazie planowania i projektowania budynku a kończy, gdy do zakończenia budowy brakuje jeszcze wielu elementów. Największy efekt oczywiście widać po wprowadzeniu się Inwestorów. Wtedy można zobaczyć, iż okna to nie tylko bariera w budynku. Okna są również ozdobą budynku. Dopiero po zakończeniu budowy można zobaczyć, jak przeszklenia komponują się z elewacją, meblami oraz ogrodem.

W tym domu firma MULTIKO stworzyła i zamontowała nowoczesne okna aluminiowe. Dużą częścią projektu są przesuwne przeszklenia, którego szerokość słupka centralnego to 50 mm. W projekcie znalazło się 14 pozycji w 15 konstrukcjach:

– 9m przesuwne okno cienkoramowe 1. stopnia (wysokość 3m),
– 8m przesuwne okno cienkoramowe 1. stopnia (wysokość 3m),
– 5m przesuwne okno cienkoramowe 1. stopnia (wysokość 2,7m),
– ponad 5m świetlik na konstrukcji fasadowej,
– 6,1m i 3,5m okna podnoszono-przesuwne HS (wysokość 3m),
– duże okna fix,
– 6m konstrukcja z 4 kwaterami rozwierno-uchylnymi,
– różnej wielkości okna rozwierno–uchylne.

Warto zwrócić uwagę na elewacje. Na piętrze zostało użyte rozwiązanie, które pełni 2 funkcje. Deski są ozdobą i jednocześnie zasłaniają (strefa prywatna) okna. Ciekawe i oryginalne rozwiązanie.

Czy wybór okien ma znaczenie? Oczywiście, ogromne! Przy takich przeszkleniach nie ma standardowych rozwiązań. Do każdego budynku firma MULTIKO podchodzi indywidualnie. Tworzy jednostkowe rozwiązania, które najbardziej odpowiadają zapotrzebowaniu klientów i projektu. Okna są ważne – otwierają budynek i użytkowników na otaczający go świat.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…